Back to Schedules

Crosspointe at Cottontail

Date: July 23, 2016
Location: Cottontail
Course: 25 Meters
Scores:
235.0Crosspointe 185.0Cottontail
Boys Free 25M 8&U
1. 19.66 CP Luca M Iaci
2. 21.81 CP Kaeden A Soto
3. 23.11 CT Todd Lattimer
4. 24.15 CT Angel Miras
5. 24.53 CP Brady D Davies
6. 25.48 CT Carter Lin
Boys Free 50M 9-10
1. 36.89 CT Brendan MacMichael
2. 37.88 CP Colin P Shirey
3. 38.47 CP Jacob S Albanese
4. 40.93 CT Noah Beard
5. 41.57 CP Jason P Corley
6. 44.72 CT Brendan Talbot
Boys Free 50M 11-12
1. 32.28 CP Brendan B Mullen
2. 32.66 CT Jason Clark
3. 33.78 CT Tyler Weeks
4. 34.78 CP Christopher J Albanese
5. 35.33 CT Luke Sturtevant
6. 39.37 CP William V Derasmo
Boys Free 50M 13-14
1. 27.74 CT Langston Schwartz
2. 28.07 CP William E Mullen
3. 28.11 CT Christopher Weeks
4. 28.37 CT Reed Dexter
5. 28.74 CP Eric J Bach
Boys Free 50M 15-18
1. 26.65 CT John Hurst
2. 26.77 CP John Fitzpatrick
3. 27.20 CT Tarik Khan-Rafii
4. 27.73 CP William T Riffe
5. 27.90 CP Liam F Mulcahy
6. 28.51 CT Noah Khan-Rafii
Boys Back 25M 8&U
1. 21.20 CP Paul J Mullen
2. 26.63 CT Todd Lattimer
3. 32.96 CP JD Hughes
4. 35.16 CT Elijah Jung
5. 44.11 CT Neal Gorecke
Boys Back 50M 9-10
1. 43.36 CT Brendan MacMichael
2. 44.16 CP Kaden R Specht
3. 48.05 CT Brayden Charles
4. 48.83 CP Jacob S Albanese
5. 49.50 CP Nicky J Bierstine
Boys Back 50M 11-12
1. 33.75 CP Zac C Leith
2. 39.67 CT Bradley Harvan
3. 41.91 CT Tyler Weeks
4. 41.94 CP Frederick G Speidell
5. 43.39 CT Sean Coughlin
6. 54.60 CP William V Derasmo
Boys Back 50M 13-14
1. 31.03 CT Ian McCullough
2. 34.19 CT Charles Pritz
3. 37.79 CT Ryan MacMichael
4. 38.18 CP Kenneth V Olivo
5. 50.96 CP Caleb P Shirey
Boys Back 50M 15-18
1. 30.26 CP Will M Pyle
2. 31.81 CP Andrew M Leith
3. 32.29 CT Tarik Khan-Rafii
4. 33.60 CP Tj Repczynski
5. 34.20 CT Noah Khan-Rafii
6. 35.41 CT Jack MacMichael
Boys Breast 25M 8&U
1. 27.00 CP Paul J Mullen
2. 34.86 CP Connor M Corley
3. 34.92 CT Angel Miras
4. 40.30 CT Nathan Beard
5. 42.49 CT Dillon Roberts
6. 42.73 CP Benjamin D Podoff
Boys Breast 50M 9-10
1. 52.00 CP Colin P Shirey
2. 52.44 CP Jason P Corley
3. 59.82 CT Joshua Jung
4. 1:00.46 CP Adam C Corley
5. 1:01.87 CT Andrew Harvan
6. 1:02.46 CT Danny O'Rourke
Boys Breast 50M 11-12
1. 45.41 CP Brendan B Mullen
2. 46.79 CT Luke Sturtevant
3. 46.84 CT Bradley Harvan
4. 47.45 CT Benjamin Jung
5. 49.37 CP Caleb P Shirey
6. 52.79 CP Jameson C Davis
Boys Breast 50M 13-14
1. 37.85 CT Langston Schwartz
2. 39.25 CT Reed Dexter
3. 41.24 CP Dylan A Dunn
4. 42.59 CP Eric J Bach
5. 42.91 CT Ryan MacMichael
Boys Breast 50M 15-18
1. 32.08 CT Jonathan Lin
2. 37.04 CT Jack MacMichael
3. 37.31 CP Tj Repczynski
4. 37.45 CP Liam F Mulcahy
5. 38.73 CT Cabel Soune
6. 38.79 CP Andrew M Leith
Boys Fly 25M 8&U
1. 24.46 CP Luca M Iaci
2. 31.48 CP Kaeden A Soto
3. 43.40 CP Brady D Davies
4. 1:06.63 CT Elijah Jung
Boys Fly 25M 9-10
1. 19.63 CT Brayden Charles
2. 19.90 CP Nicky J Bierstine
3. 21.02 CP Kaden R Specht
4. 21.06 CP Omid A Yarian
5. 21.69 CT Danny O'Rourke
6. 23.79 CT Jake Sturtevant
Boys Fly 50M 11-12
1. 36.49 CP Zac C Leith
2. 36.79 CT Jason Clark
3. 39.78 CP Frederick G Speidell
4. 41.27 CP Christopher J Albanese
5. 45.27 CT Sean Coughlin
6. 46.49 CT Adam Green
Boys Fly 50M 13-14
1. 30.42 CT Ian McCullough
2. 30.56 CP William E Mullen
3. 32.84 CT Charles Pritz
4. 34.02 CT Christopher Weeks
5. 34.09 CP Kenneth V Olivo
6. 36.60 CP Dylan A Dunn
Boys Fly 50M 15-18
1. 27.57 CT Jonathan Lin
2. 29.06 CP Will M Pyle
3. 29.90 CT John Hurst
4. 30.84 CP John Fitzpatrick
5. 31.17 CP William T Riffe
6. 31.62 CT Cabel Soune
Boys Free 100M Relay 8&U
1. 1:27.44 CP Luca M Iaci
Kaeden A Soto
Brady D Davies
Paul J Mullen
2. 1:43.67 CT Todd Lattimer
Carter Lin
Elijah Jung
Angel Miras
Boys Free 200M Relay Mixed Age
1. 2:09.50 CP Zac C Leith
Jacob S Albanese
William E Mullen
John Fitzpatrick
Boys Medley 100M Relay 9-10
1. 1:20.20 CP Kaden R Specht
Colin P Shirey
Nicky J Bierstine
Jacob S Albanese
2. 1:26.82 CT Brendan MacMichael
Danny O'Rourke
Brayden Charles
Noah Beard
Boys Medley 100M Relay 11-12
1. 1:11.53 CT Bradley Harvan
Luke Sturtevant
Jason Clark
Tyler Weeks
2. 1:11.82 CP Zac C Leith
Brendan B Mullen
Frederick G Speidell
Christopher J Albanese
Boys Medley 100M Relay 13-14
1. 1:00.03 CT Ian McCullough
Langston Schwartz
Charles Pritz
Christopher Weeks
2. 1:03.95 CP Kenneth V Olivo
Dylan A Dunn
William E Mullen
Eric J Bach
Boys Medley 200M Relay 15-18
1. 1:59.42 CT Tarik Khan-Rafii
Jonathan Lin
John Hurst
Cabel Soune
2. 2:03.40 CP Andrew M Leith
Liam F Mulcahy
Will M Pyle
John Fitzpatrick
Girls Free 25M 8&U
1. 19.49 CP Amanda H Leith
2. 19.65 CP Anna J Helms
3. 20.07 CT Alexa Raybon
4. 21.47 CP Sydney L Degener
5. 22.85 CT Olivia Wallace
6. 24.56 CT Gina Amatucci
Girls Free 50M 9-10
1. 34.28 CP Caroline M Mullen
2. 34.73 CT Sophia Wallace
3. 39.58 CP Alyssa G Hughes
4. 40.51 CT Lily Enderle
5. 40.77 CP Lilliana M Ugalde
6. 46.07 CT Sarah Pritz
Girls Free 50M 11-12
1. 29.91 CP Katherine P Helms
2. 33.09 CT Makayla Charles
3. 33.52 CP Olivia R Chamberlain
4. 38.09 CP Sarah E Grogan
5. 38.16 CT Rachel Dexter
6. 38.82 CT Eve Engdahl
Girls Free 50M 13-14
1. 30.96 CT Sydney Ogden
2. 31.49 CP Phoebe Y Shapiro
3. 33.12 CP Madelyn Clark
4. 33.39 CT Kelly Boyle
5. 36.99 CP Marin E Ward
6. 37.59 CT Gillian MacKinnon
Girls Free 50M 15-18
1. 28.76 CP Megan E Clark
2. 29.08 CT Alaina Park
3. 30.90 CP Mayleigh M Davis
4. 32.06 CT Stephanie Campbell
5. 32.36 CT Jordan Clark
6. 32.51 CP Moira A Lemay
Girls Back 25M 8&U
1. 24.45 CP Amanda H Leith
2. 24.54 CP Anna J Helms
3. 25.58 CT Natalie Coughlin
4. 26.19 CP Reese I Brodrick
5. 29.61 CT Sidney Lawrence
6. 30.24 CT Olivia Wallace
Girls Back 50M 9-10
1. 43.34 CP Meredith D Makowsky
2. 47.77 CP Cassidy M Ludwig
3. 48.67 CT Caley Nee
4. 51.48 CT Lauren Green
5. 53.24 CT Serena Sindhi
Girls Back 50M 11-12
1. 36.29 CP Katherine P Helms
2. 37.44 CT Makayla Charles
3. 44.16 CT Nichole Ward
4. 45.63 CT Riley Sturtevant
5. 48.85 CP Kylie A Arnott
6. 49.77 CP Sarah E Grogan
Girls Back 50M 13-14
1. 36.19 CP Phoebe Y Shapiro
2. 40.10 CT Heidi Weston
3. 40.55 CP Madelyn Clark
4. 43.01 CT Alexandra Park
5. 43.03 CP Marin E Ward
6. 46.35 CT Rachel Swann
Girls Back 50M 15-18
1. 31.75 CT Alaina Park
2. 32.10 CP Maddie C Heilbrun
3. 36.64 CP Mayleigh M Davis
4. 36.80 CT Kaitlin Pollman
5. 38.30 CP Moira A Lemay
6. 39.62 CT Kayla Shelkey
Girls Breast 25M 8&U
1. 26.28 CP Sydney L Degener
2. 29.91 CT Natalie Coughlin
3. 32.94 CP Savannah B Harris
4. 33.15 CT Sidney Lawrence
5. 33.50 CP Sophia A Speidell
Girls Breast 50M 9-10
1. 50.31 CP Caroline M Mullen
2. 54.17 CP Alyssa G Hughes
3. 54.51 CT Sarah Pritz
4. 56.20 CP Eliana M Iaci
5. 56.80 CT Megan Swann
Girls Breast 50M 11-12
1. 39.67 CT Ainsley McCullough
2. 42.96 CT Teagan McCullough
3. 46.39 CP Katarzyna A Nelson
4. 49.92 CP Minami E Bach
5. 50.09 CT Eve Engdahl
6. 59.56 CP Clare E Held
Girls Breast 50M 13-14
1. 40.17 CT Sydney Ogden
2. 40.35 CP Jenna K Hajji
3. 45.05 CT Kelly Boyle
4. 51.24 CP Grace E Kane
5. 51.58 CT Rachel Swann
6. 54.06 CP Kathryn A Davis
Girls Breast 50M 15-18
1. 39.88 CP Megan E Clark
2. 41.54 CT Kaitlin Pollman
3. 42.08 CT Stephanie Campbell
4. 42.60 CT Molly Sander
5. 50.41 CP Madison Gilbert
6. 50.45 CP Autumn M Kane
Girls Fly 25M 8&U
1. 22.66 CT Alexa Raybon
2. 23.00 CP Sophia A Speidell
3. 28.93 CP Savannah B Harris
4. 29.39 CP Gianna M Albanese
5. 32.42 CT Alicia Rebello
Girls Fly 25M 9-10
1. 16.62 CT Sophia Wallace
2. 20.09 CP Meredith D Makowsky
3. 21.88 CP Addison G Baldwin
4. 22.23 CT Megan Swann
5. 22.49 CP Cassidy M Ludwig
6. 22.55 CT Lauren Green
Girls Fly 50M 11-12
1. 35.39 CT Ainsley McCullough
2. 36.18 CP Olivia R Chamberlain
3. 38.67 CP Katarzyna A Nelson
4. 38.84 CT Teagan McCullough
5. 41.81 CT Nichole Ward
6. 47.30 CP Minami E Bach
Girls Fly 50M 13-14
1. 36.10 CP Jenna K Hajji
2. 39.66 CT Heidi Weston
3. 44.28 CP Grace E Kane
4. 45.36 CT Alexandra Park
5. 48.97 CT Rachel Dexter
6. 54.12 CP Charlotte R Zolper
Girls Fly 50M 15-18
1. 31.47 CP Maddie C Heilbrun
2. 32.88 CT Jordan Clark
3. 34.25 CT Molly Sander
4. 39.34 CP Jenna Y Bakir
5. 39.40 CP Natalie G Sullivan
6. 40.00 CT Shannon MacKinnon
Girls Free 100M Relay 8&U
1. 1:22.12 CP Anna J Helms
Sydney L Degener
Katherine E Haransky
Amanda H Leith
2. 1:28.15 CT Alexa Raybon
Olivia Wallace
Gina Amatucci
Natalie Coughlin
Girls Free 200M Relay Mixed Age
1. 2:04.06 CP Caroline M Mullen
Katherine P Helms
Phoebe Y Shapiro
Maddie C Heilbrun
2. 2:05.63 CT Ainsley McCullough
Sophia Wallace
Sydney Ogden
Alaina Park
Girls Medley 100M Relay 9-10
1. 1:21.58 CT Caley Nee
Sarah Pritz
Sophia Wallace
Lily Enderle
2. 1:21.63 CP Meredith D Makowsky
Alyssa G Hughes
Cassidy M Ludwig
Caroline M Mullen
Girls Medley 100M Relay 11-12
1. 1:09.50 CT Makayla Charles
Ainsley McCullough
Teagan McCullough
Rachel Dexter
2. 1:10.72 CP Katherine P Helms
Katarzyna A Nelson
Olivia R Chamberlain
Sarah E Grogan
Girls Medley 100M Relay 13-14
1. 1:07.78 CP Madelyn Clark
Jenna K Hajji
Phoebe Y Shapiro
Grace E Kane
2. 1:09.89 CT Alexandra Park
Sydney Ogden
Heidi Weston
Kelly Boyle
Girls Medley 200M Relay 15-18
1. 2:16.71 CP Moira A Lemay
Megan E Clark
Maddie C Heilbrun
Mayleigh M Davis
2. 2:17.79 CT Alaina Park
Molly Sander
Jordan Clark
Kaitlin Pollman